VÝSLEDKY ZÁPISU PRO ŠKOLNÍ ROK 2024/2025 více informací
Zavřít
Zpět

POPRVÉ VE ŠKOLCE

Začátek docházky do školky je pro dítě v každém případě velkou změnou a  ta s sebou přináší spoustu pocitů a zážitků, se kterými se musí malý školáček vyrovnat. Vstup do neznámé budovy a do třídy s jejím vybavením a  hračkami, než jaké zná z domova, mezi cizí děti a dospělé. Musí se přizpůsobit dosud nezvyklému režimu a požadavkům a naučit se komunikovat s „novou autoritou“ – paní učitelkou. Každé dítě reaguje na takovou situaci trochu jinak.

Chceme, aby rodiče měli pocit jistoty a klidu, že je o jejich děti dobře postaráno. Mateřská škola je zařízení, které doplňuje výchovu v  rodině – je tedy závislá na spolupráci s Vámi – rodiči. Proto s námi komunikujte, sdělujte nám Vaše pochybnosti či nejasnosti a důvěřujte zkušenostem pedagogů.

Jak dítěti pomoci?

  • Zpočátku volte kratší pobyt dítěte v MŠ a na délce se domluvte s učitelkou.
  • Používejte konkrétní údaje o tom, kdy je vyzvednete –  po obědě, po svačině – ne jen obecné -  jako brzy, za chvíli, po práci apod.
  • Rozlučte se krátce. Loučení dlouze neprotahujte, někdy loučení představuje větší problém pro matku než pro dítě, proto je zbytečně nestresujte.
  • Buďte citliví a trpěliví. Vyprávějte si o tom, co dítě ve školce dělalo a co nového se naučilo.
  • Komunikujte s učitelkou. Možná se dozvíte, že když ze školky po nervy drásající scéně odejdete, vaše plačící dítě se rázem uklidní a jde si spokojeně hrát.
  • Potomka za zvládnutý pobyt ve školce pochvalte.

 Co nikdy nedělejte...

  • Nestrašte své dítě školkou – „počkej, ve školce ti ukážou“ a za problémy s přivykáním je v žádném případě netrestejte.
  • Nepřiznávejte, že je vám také smutno a že se vám stýská. Když zvládnete své emoce vy, dítě je zvládne také.
  • Netvrďte dítěti cestou do školky, že jdete na procházku, a nelžete mu o tom, v kolik hodin je přijdete vyzvednout.

Když se bude ve školce líbit vám - rodičům - bude se líbit i dětem a nám všem...

A my se na to moc těšíme...

Vaše paní učitelky


HURÁ, PRÁZDNINY

Zveme Vás na odpoledne plné zábavy. Navštivte s dětmi 12.6.2024 Benedikt a užijte si den plný soutěží a legrace.

Více informací

KOUZELNÝ DEN, PLNÝ ČAR A KOUZEL

Výstava figurek z Kinder vajíček na téma Harry Potter v naší mateřské školce S velkým nadšením bychom vás rádi informovali o připravované speciální výstavě figurek z Kinder vajíček na téma Harry Pott…

Více informací

VÝSLEDKY ZÁPISU PRO ŠKOLNÍ ROK 2024/2025

V tomto přehledu vidíte registrační číslo Vaší žádosti, k zápisům do naší mateřské školy pro školní rok 2024/2025. Jsme rádi, že můžeme přivítat nové tváře a těšíme se na společné zážitky a vzdělávací…

Více informací