VÝSLEDKY ZÁPISU PRO ŠKOLNÍ ROK 2024/2025 více informací
Zavřít
Zpět aa

Kočičky

Školní rok 2023/2024

Ve 2. třídě u  KOČIČEK jsou děti 4-5 leté a 3 děti předškolního věku.

U dětí jsou paní učitelky: 

Šárka Hujová a Iva Vykročilová

Telefon do třídy: 477 001 792

Ve třídě Kočiček vzdělávací nabídku rozšiřujeme a obohacujeme o environmentální výchovu a polytechnické vzdělání. 

Rozvíjíme motoriku i pohybové dovednosti, sebeobsluhu, rozumové dovednosti, řeč, sociabilitu, chování, jednání, city, nadání a talent, respektujeme potřebu individuální péče. Vzdělávání je založeno na prožitkovém a interaktivním učení, využíváme situačního učení k řešení různých situací, co nejvíce prostoru poskytujeme pro spontánní hru, využíváme prosociální učení, zařazujeme smyslové a interaktivní hry, experimentování. Každodenně se děti setkávají v komunitním kruhu, hovoří o svých prožitcích, učí se nebát mluvit, vyjádřit svá přání a touhy. Uplatňujeme formy individuální práce, skupinové práce, které postupně přecházejí v kooperativní činnosti. Zabezpečujeme dostatek tělesné aktivity, klademe důraz na každodenní pobyt dítěte venku. Upevňujeme pocit bezpečí a jistoty, rozvíjíme sebevědomí. Podporujeme radostné prožívání, samostatnost, chválíme za úspěch a povzbuzujeme při neúspěchu.

Více informací o třídě


Wellness pro naše maminky

Moje milá mamičko, posílám Ti přáníčko, usmívej se maličko, popíjej si kafíčko, nevnímej žádný zmatek, je přece Den matek. Nepotřebuji slunce, které září, stačí mi úsměv na Tvé tváři. Jsi jako růže, která kvete, jsi ta nejlepší maminka na světě.

Více informací

PÁLENÍ ČARODĚJNIC

Poslední dubnové odpoledne na naší školní zahradě proběhlo pálení čarodejnic, a děti si ho společně s rodiči náležitě užily, všichni byli pohlceni atmosférou kouzel, soutěží a her.

Více informací

DIVADLO V MŠ

Dnešní den ve škole byl zcela výjimečný - naše třída byla poctěna návštěvou studentek pedagogické školy, které pro nás připravily nezapomenutelné divadelní představení dvou  pohádek.

Více informací

JARNÍ DÍLNIČKY

Jaro je časem obnovy a nových začátků, a v naší mateřské škole to znamená jeden věc - čas na jarní dílničky!

Více informací

Více novinek třídyVÝSLEDKY ZÁPISU PRO ŠKOLNÍ ROK 2024/2025

V tomto přehledu vidíte registrační číslo Vaší žádosti, k zápisům do naší mateřské školy pro školní rok 2024/2025. Jsme rádi, že můžeme přivítat nové tváře a těšíme se na společné zážitky a vzdělávací dobrodružství, které nás čekají. Přijatým dětem gratulujeme a těšíme se na jejich příchod do naší školky. Pro děti, které nebyly přijaty, bychom rádi vyjádřili podporu a povzbuzení.  Děkujeme všem rodičům za jejich zájem o naši mateřskou školu a za důvěru, kterou nám projevili.

Více informací

VAŘÍME NA PŘÁNÍ DĚTÍ

V naší školce jsme zorganizovali projekt "VAŘÍME NA PŘÁNÍ DĚTÍ " zaměřený na spolupráci mezi rodiči, dětmi a školou. V rámci tohoto projektu proběhla anketa, kde děti měly možnost sdělit nám své nejoblíbenější jídlo. Každé dítě namalovalo doma s rodiči obrázek svého oblíbeného pokrmu a své výtvory předaly paním učitelkám a kuchařkám. Paní kuchařky pečlivě prozkoumaly všechny kresby a na základě jejich přání se rozhodly, že dnes uvaří to nejžádanější jídlo. Výtvorů se sešla opravdu spousta a my …

Více informací

MiniTechnohraní 25.5.2024

Vážení rodiče, rádi bychom Vás pozvali na pohádkové MiniTechnohraní, které se uskuteční dne 25.5.2023 od 10:00 do 14:30 hod. na zahradě Domova pro seniory, ul. Barvířská 495, Most. Těšit se můžete na pestrý program plný zábavy, kreativních dílen a technických her. Budeme velmi potěšeni, pokud se k nám připojíte a strávíte s námi příjemný den. Bude nám ctí se s Vámi osobně setkat na našich stanovištích. S pozdravem,kolektiv 1. MŠ Most.

Více informací