Zpět aa

Kočičky

Školní rok 2023/2024

Ve 2. třídě u  KOČIČEK jsou děti 4-5 leté a 3 děti předškolního věku.

U dětí jsou paní učitelky: 

Šárka Hujová a Iva Vykročilová

Telefon do třídy: 476 448 792

Ve třídě Kočiček vzdělávací nabídku rozšiřujeme a obohacujeme o environmentální výchovu a polytechnické vzdělání. 

Rozvíjíme motoriku i pohybové dovednosti, sebeobsluhu, rozumové dovednosti, řeč, sociabilitu, chování, jednání, city, nadání a talent, respektujeme potřebu individuální péče. Vzdělávání je založeno na prožitkovém a interaktivním učení, využíváme situačního učení k řešení různých situací, co nejvíce prostoru poskytujeme pro spontánní hru, využíváme prosociální učení, zařazujeme smyslové a interaktivní hry, experimentování. Každodenně se děti setkávají v komunitním kruhu, hovoří o svých prožitcích, učí se nebát mluvit, vyjádřit svá přání a touhy. Uplatňujeme formy individuální práce, skupinové práce, které postupně přecházejí v kooperativní činnosti. Zabezpečujeme dostatek tělesné aktivity, klademe důraz na každodenní pobyt dítěte venku. Upevňujeme pocit bezpečí a jistoty, rozvíjíme sebevědomí. Podporujeme radostné prožívání, samostatnost, chválíme za úspěch a povzbuzujeme při neúspěchu.

Více informací o třídě


SNĚHOVÉ RADOVÁNKY

Kliknutím na nadpis článku zobrazíte více informací.

Více informací

OSLAVA NAROZENIN - Zlatuška a Dominička

Kliknutím na nadpis článku zobrazíte více informací.

Více informací

PEČENÍ SVATOMARTINSKÝCH ROHLÍČKŮ

Den svatého Martina je spojen s mnoha tradicemi. Jednou z nich, je také pečení svatomartinských rohlíčků, podle niž, se má každý o rohlíček podělit se svým blízkým. A právě o tuto tradici, jsme nemohli děti ochudit. Společně jsme se pustili do pečení, každý si vyválel kousek těsta, následně naplnil a zabalil. Poté už stačilo jen pár minut vyčkat a zaplnit třídu, krásnou vůní.

Více informací

MRKVÁNKY

Děti se s námi letos vrhly do příprav na akci "Lampiónový průvod" a pomohly paní kuchařkám připravit mrkvánky. Vykrajovaly těsto ve tvaru čarodějnických klobouků a koleček. Velké díky všem malým pomocníkům.

Více informací

Více novinek třídyVánoční provoz 1.MŠ dne 22.12.2023 do 16,30 hod.

Vážení rodiče, dovolujeme si Vás upozornit, že v termínu od 27. 12. 2023 do 29. 12. 2023 bude MATEŘSKÁ ŠKOLA UZAVŘENÁ Přejeme Vám krásné prožití svátků a na děti se opět budeme těšit 2. 1. 2024.

Více informací


Lampionový průvod

Připojte se k nám na lampionovém průvodu, kde se budeme probíjet temnotou se světlem naděje a radosti.  Ale to není vše! Máme pro vás připravených 11 soutěžních atrakcí, které vás rozhodně dostanou do pohybu!  A co by to bylo za odpoledne bez nějakého toho pohoštění, že?  Takže přijďte s prázdným žaludkem, my se postaráme o zbytek. 

Více informací