DEN ZEMĚ
V průběhu několika dnů jsme s dětmi oslavily Den Země. Povídaly jsme si o ochraně naší planety a o tom, jak jí můžeme pomáhat. Společně jsme třídily odpad, uklidily zahrádku MŠ a zahrály si venkovní plotovku.
Děti se zapojily do různorodých aktivit – vyráběly planetu Zemi z obarveného písku, rýže i přírodnin, tvořily malé planetky pomocí barev a pipet a vyzkoušely si pokus s čištěním vody od plastů. Zapojily se také do různorodých manipulačních a stolních her spojených s tímto tématem. Součástí aktivit byla i výroba nového papíru ze starého.
Celé téma bylo zaměřené na společnou práci, tvoření a získávání nových poznatků o naší planetě